Zimny napoj w czasie upalow

W upalne dni ludzie często śnią o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich pragnienie oraz orzeźwił. W takim wypadku świetnie kontrolują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego czy i kruszonego lodu. W internecie oraz pracach kucharskich można wyszukać mnóstwo wzorów na dobre napoje tego sposobu. Oczywiście można zaopatrzyć się w smaczne koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, zawsze warto pokazać się sprawiać je jednemu. Jest obecne nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale także zdrowsze. Eksperymenty w kuchni dają dużą satysfakcję. Z pewnością nasze starania docenią członkowie rodziny lub znajomi, którzy spotkają z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który tenże najczęściej przygotowuję, jest obecny o smaku bananowym na bazie mleka. Banany można zdobyć o dowolnej porze roku, nie tylko latem, a mleko to czynnik wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to jedyne z najdostępniejszych owoców na zbycie. Otrzymany napój jest lekki, dobry i pożywny - wszak każdy gęsty koktajl można rozpatrywać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym rodzajem napoju jest obecny o smaku truskawkowym. Najlepiej robić go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najlepsze i dostępne na wszystkim stoisku. Świetnym podejściem jest połączenie mleka, truskawek i bananów - ta jedyna kompozycja będzie pięknym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Tak można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, zrobiony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! A że brzoskwiniowe orzeźwienie? W wypadku brzoskwiń jako baza koktajlu lepiej sprawdzi się kruszony lód niż mleko czy kefir. I co napiszesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest ciężkie - rozmawiam z doświadczenia.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście wpływ na koktajl i gotowe artykuły to nadal nie wszystko. Trzeba posiadać dobry sprzęt. Doskonale sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z zdrowej firmy albo solidna rozdrabniarka do owoców. Na placu jest znacznie takich owoców oraz warto poświęcić chwilę na ich porównanie, aby dobrać taki, który tak spełni swoje zaufania oraz potrzeby. Uważam, że warto zainwestować w blender z pracą kruszenia lodu, który przyda się nie jedynie do deserów owocowych, ale również na model do przyrządzania mrożonej kawy.