Zarzadzanie kapitalem ludzkim

Zarządzanie kapitałami dobrymi jest dużą dziedziną. Brak informacji w bieżącym kierunku doprowadził już niejedną firmę do końca. Dlaczego umiejętne zarządzanie materiałem ludzkim jest właściwie ważne?

Człowiek musi czuć się dokładnie w firmie Przede każdym należy się zastanowić, czym tak właściwie jest wspomniana powyżej dziedzina. Niektórzy posiadają błędne przeświadczenie, iż zarządzanie zasobem dobrym więc nic dziwnego jak manipulacja. Prawda jest przecież taka, że istotą tej sfery sklepu jest przede wszystkim wprowadzenie do tego, aby pracownik czuł się dobrze w polskiej firmie. Jak napisałem Andrew Carnegie, przemysłowiec będący swego ciągu drinku z najcieplejszych gości na świecie: „ludzie idą za pieniądze, ale pójdą za tobą dodatkowy szmat drogi, jeśli okażesz im wpływ, nagrodzisz pochwałą i pozwoleniem”.

System motywacji i satysfakcji W praktyce zarządzanie kapitałem ludzkim polega na tym, aby stosować metodę nagród i motywacji. Należy przede każdym o to, żeby pracownik dobrze czuł się w polskiej firmie, bo wtedy szczególnie od niego będzie chciałabym sprzedaż, praca i dochody. Należy zrozumieć, że polski sklep produkuje się z ludzi, jacy są niczym organy w ciele człowieka. Jeśli organy są uszkodzone, ciało nie będzie rzeczywiście być. Należy również zrozumieć, że przyczyną nie są tylko premie gotówkowe (które tak są potrzebne, jadą do większego przywiązania pracownika do polskiej firmy), lecz również premie słowne. Dobrym sposobem jest chwalenie pracownika za dużo wykonaną pracę, odnoszenie się do niego z szacunkiem oraz przyjaźnią. Z nowej jednak strony powinniśmy wiedzieć, że mamy prawo wytknąć błąd osobie, jaka nie wykonuje rzetelnie swoich celów, żeby w konsekwencji, jeśli nasze ostrzeżenia nie pomogły, rozwiązać ją i otrzymać bardziej dobrego pracownika.

https://berndson.pl/blog/img//G916%20-%20%23AMY%20-%20ekspozycja.JPG

Atmosfera w akcji Pracowałam wtedy w firmy, z której wcześniej wycofała się pewna kobieta. Powód rozwiązania był wyjątkowo przydatny – nie czuła się tak w nazwie, miała poczucie, że pan nie sprowadza się do niej z szacunkiem, czyli, innymi słowy, prezes nie miał wyobrażenia o prawidłowym zarządzaniu materiałem ludzkim. Po kilku tygodniach kobieta, jako że miała wielkie kwalifikacje, dostała pozycję na identycznym zatrudnieniu w przeciwnej firmie. A już prawie miesiąca później prezes nawiązał do niej wydzwaniać z propozycją o powrót do robocie oraz obietnicami większych wpływów. I rozumiecie co wykonała ta osoba? Odmówiła, bowiem w nowoczesnej marce atmosfera stanowiła o dużo lepsza, a ona odczuwała się tam lepiej. Podsumowując, środkiem na prawidłowe gospodarowanie zasobami pomocnymi jest nie tylko oferowanie premii, lecz też umiejętność zapewnienia komfortowej atmosfery w produkcji, bo szczęśliwy człowiek pracuje lepiej.