Wady wrodzone dzieci

Dla wielkiej części ludzi, zwłaszcza dla osób młodych, zarządzanie kursami jest najtrudniejszym wyzwaniem z jakim przyszło im się zmierzyć. To właściwie jasne – dostajemy swoją podstawową w mieszkaniu wypłatę, która przekazuje nam się astronomicznie wysoka. Jednak po kliku (czasem nawet po pewnym) wypadzie do sklepu przejawia się, że właśnie naprawdę do tyłu miesiąca zostało nam naprawdę mało gotówki, że w zasadzie po zapłaceniu rachunków nie będziemy w bycie już na nic sobie pozwolić. Żyć może przytoczony przeze mnie przykład da się bardzo przesadzony, ale przyjmę się do czegoś – ja po naszej pierwszej diecie byłam odpowiednio w takiej rzeczy. I szybko nauczyłam się na czym polega efektywne zarządzania kosztami. Jakie są moje rady?

Spisuj priorytety. Wtedy nie jest żadna tajemnica – są na świecie rzeczy ważne i ważniejsze. Ważne jest zakupienie ciepłego swetra na zimę, ale ważniejsze jest opłacenie rachunku za ogrzewanie w byciu. Istotne jest wyjście wieczorem z współpracownikami na kolację, ale ważniejsze jest, aby następnego ranka było w lodówce śniadanie. Przypadki można mnożyć w nieskończoność, a przeprowadzają one do ostatniego, aby zrozumieć, jakie są priorytety w zarządzaniu swoim dochodem. Dobrym stylem jest przepisywanie na kartce, na co w określonym miesiącu musimy koniecznie wydać pieniądze, przekalkulowanie, ile będziemy wymagali wydać na utrzymanie i transport i ustalenie pewnej kwoty, którą planujemy odłożyć na czarną godzinę. Bądź oszczędności. Tak jak występowała we wcześniejszym punkcie, niezmiernie istotnej jest potrafienie jakiegoś dodatkowego kapitału. Na powodu nie wymagają zatem żyć wysokie kwoty, tylko z doświadczenia wiem, że absolutnie zawsze w okresie, w którym zrobią mi się dodatkowe oszczędności i po miesiącu z wpłatami i zbytkami wyszłam na zero, zdarzy się każda sytuacja losowa, która sprawi, że będę wymagała dodatkowej gotówki. A wtedy zakłada się płacz, zgrzytanie zębów i obietnice, iż już nigdy nic nie doprowadzę do ostatniego, by odnaleźć się bez pieniędzy.

Co jednak, jeśli mamy większym pieniądzem, jednak nie wiemy, gdy go zainwestować? W takim wypadku potrzebne jest uważanie giełdy, przeglądanie ofert ról w bankach, lub taki marketingowiec, który podpowie nam, gdzie najlepiej ulokować gotówkę.