Uziemienie roznicowki

Uziemienia elektrostatyczne są niezwykle ważnym składnikiem w przemyśle i transporcie łatwopalnych alkoholi także innych substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny kładzie się w pobliżu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie podchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych dokładnie tymi wydarzeniami. Zapłony, pożary, a nawet początki to zupełnie realne niebezpieczeństwo, którego osobę ma każdy zdrowo myślący człowiek i przedsiębiorca w dziedzinie.

Tutaj z dopłatą przychodzą nam mechanizmy oraz systemy uziemień elektrostatycznych. Ich pomaganie w istocie zmniejsza się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym przewodem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na placu jest wielka liczba ich rodzajów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w jednej obudowie pojemnika. Bardziej rozwinięte systemy umożliwiają też na monitorowanie uziemienia w toku rzeczywistym. W połączeniu z drugimi urządzeniami mogą nie doprowadzać do dozowania towaru czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia problemów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co jest pomocne w sukcesu awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania powszechnie bierze się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość powszechnym problemem stosowania zacisków na urządzeniach robiących z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest trudny do pełnego ograniczenia proces opłacania się powierzchni materiałem. Potrafi to napisać warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo bądź całkowicie negując jego skuteczność. Wynika toż nie tylko urządzeń, ale również pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.