Urzadzenia diagnostyczne informatyka

http://www.comarch-polkas.pl/oferta/oprogramowanie-dla-biznesu/

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to jeszcze bardziej ciekawe urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Stanowi ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu doskonałej jakości układu optycznego ze określonym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można dojść nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop dodatkowo jego wykorzystanie

Kolposkop wykorzystuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w planie wykrycia zmian, jakie potrafiły dawać o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Rozlicza się, że dokładność diagnozy przeprowadzonej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w relacji z jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka występuje na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy zaczynany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego ogląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w odpowiednim powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i obserwowanie go na indywidualnym ekranie, a też pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy oraz do celów przygotowania dokumentacji medycznej i postawienia diagnozy.