System informatyczny nowa ksiega wieczysta

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i instalowaniu systemów informatycznych do zarządzania punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W relacji od charakteru prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla młodego lokalu, jak oraz dla większej sieci restauracji. Wyjścia będą różnić się między sobą w zależności czy mamy do postępowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z domem szybkiej obsługi. Organizmy do gastronomii cieszą się jeszcze większą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z elementem gastronomicznym jaki nie ma żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Jedną z najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W niezwykłych miastach Polskich istnieje sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych kiedy a takich, które w ramach swej struktury czy franczyzy mają dużo problemów gastronomicznych na gruncie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla firmy gastronomicznej:

Stanowi on tak skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i aktywność na podobnych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi klienta, łatwiejsze raportowanie i liczenie jednostki, niezależnie od tego, lub jest więc sama restauracja, lub same sieć restauracji.

Na ostatnim sezonie celowo nie podamy nazwy, na którym z planów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego odbiorcy. Przyjmijmy, że wyjście jest wsparte na połączonym systemie, który da zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak również wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacje pomysł może współpracować z terminalem dotykowym, a i z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budowie małej czyli na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.