Seksoholicy spotkania

Seksoholizm to związanie od seksu - choroba, pokazująca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zainteresowań i aktywności seksualnej, w który te sprawy panują nad innymi, będąc o sensie życia". Okazuje się na drugie sposoby - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z wycieczki na występującą w współczesnych latach swobodę seksualną, rodzaj popularności i przyzwolenia na ciekawe zachowania seksualne problem pewno stanowić bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym przedmiotem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle szuka nowych doznań seksualnych - w nowych sytuacjach i organizacjach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, choć taki obraz jawi się w głowach dużo osób. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych podejść jest stała chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to kobiety bardzo niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest rodzajem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak środek i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, która tworzy niszczący nacisk na różne sfery życia osoby uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą doprowadzić do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak aby akt seksualny nie był tylko kluczem do spełnienia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.