Rozwoj firmy elektrycznej

Frezowanie cnc definiowane jest jak proces obróbki, w ciągu jakiej z obrabianego przedmiotu przekłada się określoną ilość materiału. W okresie frezowania wybierane są jak najmniejsze wiórki materiałów. Zajmuje się bardzo mocno robiące się maszyny, które wykonują z określonym posuwem. Maszyny obecne są określane mianem frezarek. Najczęściej można się spotkać z frezarkami klasycznymi i techniką frezowania na froterze.
Metoda frezowania cnc bazuje na komputerowym sterowaniu urządzenia.

pakowarka próżniowaPakowarka próżniowa do żywności - Tepro

Przyznaje się trzy podstawowe typy frezowania: współbieżne, czołowe oraz walcowo-czołowe.
W ciągu frezowania powierzchni czołowych oś rotacji jest podobna do wielkości poddanej obróbce. Wzdłuż obwodu koła wybierają się zęby frezu, z jakich każdy działa samodzielnie. W sukcesie obróbki powierzchni obrotowych frezy odkładają się z zębów prostych lub spiralnych.
Frezowanie cnc czołowe oznacza, że frez otrzymuje się we wrzecionie. Prostopadle do powierzchni poddanej obróbce spotyka się oś obrotu. Obróbka następuje poprzez krawędzie czołowe frezu.
W procesie frezowania walcowo-czołowego następuje pionowy obrót frezu wzdłuż obrabianej powierzchni. W sukcesie poddania obróbce powierzchni skośnych frez że być nieco pochylony. Możliwe jest i obrabianie (skrawanie) tematu na bokach jak tylko frez posiada uzębienie czołowe.
W zależności od typie materiału, który osiąga być poddany obróbce poleca się różne urządzenia do frezowania. Frezy walcowo-czołowe skrawają bocznie i czołowo. Frezy tarczowe skrawają po bokach. Na podstawy dostają się na przemian skośne zęby, które skrawają naprzemiennie w rowku. Dzięki temu możliwe jest efektywne odprowadzanie wiórów. We frezach kątowych krawędzie tnące są ustawione pod innymi kątami.