Pojemnik 80l

Dozowniki celkowe to popularnie wykorzystywane urządzenia. W relacji od projektu i charakterze potrafią stanowić określone do realizacji różnych zadań.

Dozownik celkowy przeznaczony jest do szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które zarabiają w warunkach ciśnienia innego niż ciśnienie atmosferyczne. Dzięki tym urządzeniom możliwie jest opróżnianie zbiorników bez potrzeb dekompensacji. Temperatura miałów nie może stanowić szersza niż 200 stopni Celsjusza natomiast nie może być mowy o agresywności pyłów.

Zasada działania dozownika celkowego jest odpowiednio prosta. Pył ze zbiornika dociera do dozownika przez otwór wlotowy. Wtedy stanowi on poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna.

Dozowniki celkowe są zbyt znaczenie w system ciągły dozować materiały sypkie i drobnoziarniste. Będą ostatnie w szczególności ziarna zbór, mleko w proszku, przyprawy, ziele angielskie, pieprz, cukier, kazeina, sól, pyły filtracyjne itp. Dozowniki znajdują wykorzystanie na wszelkim kroku realizacji, również w zakresie działania technologicznej linii pakowania produktów, w dziedzinie ważenia oraz dozowania i transportu pneumatycznego.

Często są i stosowane, jako tzw. śluzy odcinające sfery robocze o innych ciśnieniach. Można je zbierać np. na wylocie z cyklonu, z filtra odpylającego lub suszarki. Znajdują też zastosowanie przy opróżnianiu zbiorników.

Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych że być skrzynka elektryczna z falownikiem. Dzięki niej wolno z możliwością dostosować wydajność dozownika do lokalnych potrzeb. Dozowniki spełniają wszystkie normy higieniczne oraz zasady bezpieczeństwa przewidziane przepisami prawa.