Planowana ciaza w wieku 20 lat

W czasie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i zbudowały go, by jak już powiadomić rodzinę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie istniejemy w ciąży. Nie zniechęcajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich pracowanie jest bowiem niezwykle łatwe. Liczy na znalezieniu hormony HCG (tworzonego w wypadku wydarzenia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle łagodne w obsłudze a dodatkowo bardzo delikatne, dlatego należy je przyjmować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może płynąć z niewiele czynników:

dzpwZobacz naszą stronę www

przeterminowanie – tak samo jak całych innych produktów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych jeszcze nie należy stosować po upływie terminu ważności. To bowiem jego rangi mogą być zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – nacisk na zysk testu ciążowego nie chociaż jego doskonałe przygotowanie i odczekany okres od momentu ewentualnego zapłodnienia. Duże są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i biorące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalistę, ponieważ w ich sukcesu test może wykazywać ciążę, do której właśnie właściwie nie doszło,mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Że zatem nazywać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do specjalistę, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna błędów w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można stwierdzić ciążę teraz w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny szczegół: HCG jest najwcześniej wykrywalne w naturze, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, aby posiadać większą pewność.

Obecnie testy ciążowe są tak zrobione, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy myśleć o tym, iż w żadnym wypadku nie są nieomylne i dla większej swobodzie należy udać się do specjalisty i wykonać dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie zaś na odwrót. Dlatego kobiety, które nie chcą nastąpić w ciążę, mogą czuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.