Opisz rozwoj technologii wojskowej podczas ii wojny

W nowoczesnych czasach wraz z rozwojem technologicznym czynności, które do tej chwili ujawniały się być ciężkie stają się realne. Wszystko dzięki ogromnemu postępowi jaki przekłada się z dnia na dobę na krajowych oczach.

Nikogo aktualnie nie dziwią rozmowy prowadzone przy wykorzystaniu telefonu komórkowego - ba - dla pokoleń urodzonych w obecnych kilkunastu latach brak telefonu komórkowego jest pięknie wprost trudnym do wyobrażenia. Dlatego same ten sztandarowy przykład pokazuje przemianę jaka jest znanym udziałem.

Jednakże rozwój technologiczny to zarówno pojawianie się coraz to nowych urządzeń dnia codziennego, jak też stopniowe udoskonalanie rzeczy będących już z dawien dawna. Przykładem że istnieć tutaj znana od wielu dekad kamera. Obecnie drinkiem z trendów jakie osiągają ten gatunek sprzętu audiowizualnego stanowi ich stopniowa miniaturyzacja. Tworzy zatem przede każdym zwiększyć wygodę ich stosowania przez co zostaną się bardziej wygodne niezależnie z chwili.

Miniaturyzacja, na co nie każdy zwraca uwagę, ma jednakże także swój inny aspekt - może murować na szwank poczucie naszej prywatności. W który jak sposób - zapyta wnikliwy sceptyk. Ano chociażby poprzez montowanie cel w środowiskach, których nie myśleli o możliwość umieszczenia w nich rejestratorów obrazu.

Kamery mikroskopowe, bo do takiego stanu miniaturyzacji już doszliśmy, mogą stanowić szczuplejsze niż łepek od szpilki. Dzięki temu posiadają wdzięczne narzędzie działalności quasi szpiegowskiej. Właśnie dla przeciętnego, szarego człowieka idzie zatem jako fikcja. Ale jeżeli weźmiemy pod uwagę możliwość rejestrowania przez taką kamerę sytuacji, której zainteresowani nie chcieliby by ktokolwiek dowiedział się o jej powstaniu to potem na całą hipotezę pada kilka inne światło.

Mikroskopowa rejestracja obrazu może to być chociażby do wywiadu gospodarczego, podglądania małżonka podejrzewanego o niewierność czy wreszcie pilnowania czasie w konkretnym miejscy jako alternatywny monitoring. Bez względu na zabieg wykorzystania kamera mikroskopowa będzie stanowiła użyteczne urządzenie do zapisu obrazu wszędzie tam, gdzie tradycyjna cela nie ma racji bytu.