Maszynka do mielenia miesa zeliwna

W pewnych zakładach gastronomicznych zachodzi potrzeba rozdrabniania mięsa mrożonego. To należy wyposażyć się w niezbędne do owego sensie urządzenie, zwane wilkami. Takie wilki to koniec wysokich rozmiarów maszyna elektryczna, która ma wielki wlot do wrzucania mięsa w perspektywy zamrożonej, a w ma narzędzie służące do jego szatkowania na drobniejsze części.

Rzecz tę czyni się dzięki dobremu naciskowi na zamrożone mięso. Jak wiemy, mrożone produkty są co prawda twarde, lecz nie wymagają jako takiego krojenia ostrym nożem - rozpadają się na drobne części pod wpływem silnego uderzenia lub nacisku. Dokładnie tak dzieje się z mięsem w wilkach, jakiego pomaganie oparte jest na całej zasadzie co działanie maszynki do prowadzenia mięsa.

Q-BOX

Wilki do mięsa mrożonego wykonane stały z punktów znacznie cennej klasy, mocnych i stałych, mało podatnych na zniszczenie mechaniczne. Dają one do rozdrabniania twardej materii, a wiec ich konstrukcja musi być trwalsza, niż to, co traktują one niszczyć. Wilki do gastronomii przeważnie zrobione są z żeliwa, jakie to tworzywo gwarantuje wytrzymałość urządzenia. Są one zasilane elektrycznie, i koszt takiego narzędzia to prawie półtora tysiąca jedynych w profesjonalnych sklepach z wyposażeniem gastronomicznym. W sukcesie przedsiębiorstw garmażeryjnych istnieje to natomiast wydatek konieczny, ponieważ w takich warunkach bardzo często występuje potrzeba rozdrobnienia mięsa uprzednio zamrożonego, i następnie właśnie tak zmielonego poddawania obróbce termicznej. Dodatkowo, w niektórych przedsiębiorstwach, na przykład przetwarzających mięso, dzieli się spożywa w istoty zamrożonej, a wtedy pakuje do indywidualnych folii, ponieważ rozmrażanie mięsa, aby je zmielić, a następnie znów zamrozić jest niekompatybilne ze standardami sanitarno-epidemiologicznymi. Do cięcia nowego lub rozmrożonego mięsa używa się kilka inne maszynki, przeznaczone tylko do prowadzenia mięs miękkich, ich struktura i stawanie w układzie z obecnym również są inne. Wilki do mięsa mrożonego to zazwyczaj maszyny o odpowiednio wysokich gabarytach, stąd te nie znajdują użycia w rodzimych warunkach.