Kto ma obowiazek kasy fiskalnej od 2015

Zgodnie z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej jest wszystek przedsiębiorca, który prowadzi usługi lub dokonuje sprzedaży na myśl osób sportowych i rolników płacących się na podstawie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą jeszcze czerpać z pewnych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Gdy nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkiem z przepisów, który zmusza do końca 2016 roku, jest przepis rozmawiający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne ruchy w minionym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma obowiązku rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły realizacja w porządku bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwsze miesięcy prowadzenia prac w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w programu przedsiębiorstw, które wymagają robić paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, specjaliści i lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy lub firmy gastronomiczne, jakie nie zaczynają naszych pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w trybie natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których dotyczy limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą kupić kasę finansową w porządku 2 miesięcy po przekroczeniu tego zakresu. Ten jeden obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, jacy sprzedają bilety na kursy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w następujący środek niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy regulowali się na podstawie faktur za wykonane usługi na pracę osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili daleko niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wielkości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż tak musi być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.