Ginekolog krakow nfz

Kolposkop jest istotne urządzenie w praktyki ginekologa, dlatego przed jego zakupem należy zrobić fachowy rekonesans. Przy dokonywaniu wyboru urządzenia optycznego tego modelu, należy zwrócić uwagę na etap czynników, z których koszty bynajmniej nie są faktorem najważniejszym. Należy jednak pamiętać, iż zbyt niska cena kolposkopu może oznaczać niską jakość wykonania, co uwalnia się negatywnie na grup obrazu, niestabilności pantografu oraz braku oprogramowania zezwalającego na rzetelną ocenę zgromadzonego materiału wizualnego.

Jakość obrazu powinna mieć newralgiczne kryterium, ponieważ przy zakupie kolposkopu to rzeczywiście parametry układu optycznego zawierają największe znaczenie. Warto zająć się miejscem produkcji soczewek z danego rodzaju kolposkopu oraz przyjrzeć się, czy układ optyczny ma kilka trybów przybliżania, a jeszcze jak szeroki jest zakres ogniskowania, czyli ustawiania ostrości obrazu. Dokładność kolposkopu jest więcej bardzo charakterystycznym elementem, dlatego ramię pantografu musi zapewniać swobodny, tylko i prosty krok w dowolnej płaszczyźnie. Odpowiednio wyważone ramię pantografu i wykorzystanie adekwatnej klasy siłowników pneumatycznych to dodatkowe istotne właściwości dobrego sprzętu.

Jeśli chodzi o lampę kolposkopu, to tradycyjne żarówki stawały się już anachroniczne, lecz nadal ważna jest duża dużo światła i oferta jego regulacji. Nowoczesne diody w technologii LED są mniejsze wymagania energetyczne, co wydłuża żywotność lampy i wybiera niebezpieczeństwo nagrzania pola badania. Ostatnim zasadniczym aspektem przy nabywaniu kolposkopu jest jednak ergonomia wyrobu, albowiem ze względu na specyfikę zawodu lekarza ginekologii, wszystkie funkcje omawianego urządzenia optycznego powinny być podawane jednorącz.