Firmowa strona internetowa za darmo

Ciąża, szczęśliwy poród i późniejsze wychowanie dziecka to najświętsze etapy życia każdej osoby. Przyszłe matki z niecierpliwością oczekują dnia, w którym usłyszą bicie serca płodu. Jest więc dla nich znak, że rozwój dziecka idzie w prawdziwym kierunku a jeszcze w idealny sposób uświadamia je, iż mają pod sercem swojego przyszłego, ukochanego potomka. Drogie przyszłe mamy, nie stresujcie się, jeśli podczas pierwszego USG lekarz nie usłyszał bicia serca waszego dziecka. We wczesnych fazach rozwoju płodu zmiany są znacznie łatwo, praktycznie z dnia na dzień, i pierwsze bicie serduszka jest realne do usłyszenia obecnie w 21 dniu ciąży.

Na wstępie serce dziecka nie przypomina znanego nam narządu. We wczesnych fazach rozwoju płodu jest wtedy bowiem jedynie swego rodzaju rurka, która pompuje krew. Natomiast około 14 tygodnia ciąży serduszko dziecka będzie na tyle ważne (całe 6 mm), że będzie bogata je zwiedzić w poszukiwaniach USG. Niestety, zazwyczaj będzie przecież za małe, by uznać jego właściwy rozwój. Aby właściwie ocenić rozwój dziecięcego serca, niezbędne będzie zaczekanie do około 20 tygodnia ciąży, kiedy serduszko nienarodzonego dziecka osiągnie wielkość 20 mm.

pro-trt-projekt.pl oddymianieSystem oddymiania i wentylacji

Jeśli należy o usłyszenie bicia serca, będzie ono dodatkowe już prawie 11 tygodnia ciąży, a jedynie za pomocą specjalnej aparatury, jaka stanowi w stopniu przetworzyć przepływ krwi na dźwięk. I właściwe bicie serca, przy użyciu stetoskopu, jest dodatkowe dopiero po przekroczeniu 18 tygodnia ciąży. Warto poczekać na obecny punkt – pierwszego bicia serca naszego przyszłego dziecka nie zapomnisz już nigdy.

Przez cały okres ciąży krew płodowa nie docierała do płuc maleństwa. Istniał wtedy zatem znak dla przedstawiającego się organizmu dziecka, że znowu nie moment na samodzielne oddychanie, należy za to skoncentrować się na ważnym rozwoju organów. Tak więc, serce dziecka będzie w pełni rozwinięte właśnie w punkcie porodu. Z tego czynnika wsłuchiwanie się w bicie serca płodu będzie osiągalne w wszelkiej chwili. Wystarczy tylko delikatnie przyłożyć ucho do piersi dziecka.