Cisnienie atmosferyczne zgorzelec

Dozowniki celkowe są grane w obiekcie szczelnego zamykania zbiorników pyłu, które działają w warunkach ciśnienia niezależnego z ciśnienia atmosferycznego. Dozowniki celkowe umożliwiają opróżnianie zbiorników bez dekompresji. Warunkiem zastosowania dozowników celkowych jest temperatura nie wyższa niż 200 ˚ C i brak agresywności pyłów.

Zasada działania Zasada działania dozownika celkowego jest stosunkowo prosta. Pył ze zbiornika wpada przez otwór wlotowy a potem jest poruszany w celkach ze skrzydełkami kierującego się bębna. Dozowniki mogą tkwić w niemało innych typach. Mogą obejmować jeszcze różną wielkość otworu wlotowego i wylotowego a jeszcze różną wydajność pracy, jaka jest określana w m3 na godzinę. W momencie zamawiania urządzenia konieczne będzie wręczenie oznaczenia dozownika oraz określenie jaka jest temperatura pyłów.

Dozownik celkowy DC Samym z typów dozowników jest dozownik celkowy DC. Został on zrobiony z treścią o stałym dozowaniu materiałów sypkich i drobnoziarnistych. W szczególności są to: kasza, ziarna zbóż, pieprz, mleko w proszku, przyprawy, cukier, sól, płyny filtracyjne itp. Urządzenie korzysta się najczęściej, jako element wyposażenia technologicznej linii pakowania, ważenia, dozowania oraz transportu pneumatycznego.

Podsumowanie Jednym z wyjątków wyposażenia dozowników celkowych mogą być skrzynki elektryczne wraz z falownikiem. Dzięki nim z umiejętnością będzie ważna dobrać wydajność dozownika do spraw danej grup produkcyjnej. Do produkcji urządzenia używa się stal kwasoodporną lub węglową. Modele stworzone ze zwykli nierdzewnej spełniają wszystkie wymogi czyste także z powodzeniem mogą stanowić zużywane w dziedziny przemysłowej, w tym często w przemyśle chemicznym.