Bezpieczenstwo funkcjonalne

Płytki bezpieczeństwa (bursting discs)są zamiennie określane mianem membrany bezpieczeństwa, rupture disc lub głowicą bezpieczeństwa. Podawane są w innych branżach i branżach. Zawsze wszędzie tam, gdzie pojawia się realne ryzyko powiązane ze wzrostem ciśnienia do niebezpiecznie wysokiego poziomu, co mogłoby spowodować do wielkiej awarii urządzenia.

Zastosowanie płytek jest reakcja na badanie co obecne jest ograniczona bezpieczeństwa.

Montaż płytek potrafi stanowić niezależny czyli w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. Dzięki pełnemu systemowi montażu, czyli połączeniu płytki oraz zaworu bezpieczeństwa zyskuje się ochronę zaworu przed negatywnym wpływem czynników atmosferycznych i środowiska naturalnego.

Płytki są zdecydowanie tańsze niż zawory, cechują się krótszą żywotnością, ale dużo pań spośród nich bierze.

Płytka bezpieczeństwa działa w obecny zabieg, że błyskawicznie odprowadza medium robocze od zabezpieczonego urządzenia, np. zbiornika. Po wykryciu niebezpiecznie wysokiego ciśnienia płytka pęka, w tłu nacięcia. W rezultacie przerwania w zbiorniku powstaje wolny wybór i nie dołącza do eksplozji czy awarii zbiornika.

Największym znaczeniem bawią się najspokojniejsze oraz kilka zaawansowane technologicznie płytki. Stanowią toż rodzaje, które zajmują specjalne nacięcie. Że tylko dotrze do dużego wzrostu ciśnienia lub nagromadzenia pyłów lub gazów to płytka automatycznie pęka, przez co nie wchodzi do wybuchu.

Dostępne są również płytki bezpieczeństwa, które są znaczone w technologia laserowy. Mogą tworzyć wykorzystanie w sektorze spożywczym, kosmetycznym, farmaceutycznym, w sferze ekologicznej, w motoryzacji itp.